Անցած շաբաթ Ադրբեջանի զինուժը բացի հրաձգային զինատեսակներից կիրառել է նաև նռնականետ. Արցախի ՊՆ
Հունիսի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 140 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1000 կրակոց:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից` բացի հրաձգային զինատեսակներից, հունիսի 11-ին ՊԲ հարավային հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են համարժեք քայլերի՝ շարունակելով վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

В период с 9 по 15 июня на арцахо-азербаджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 140 раз, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций более 1000 выстрелов.
Помимо стрелковых орудий, 11 июня в направлении дислоцированных в южном направлении границы, ВС Азербайджана применили также гранатометы  АГС-17 (5 снарядов).
Для  пресечения  провокации противника передовые  части Армии обороны Арцаха предприняли соответствующие  действия,  продолжая уверенно выполнять поставленную  перед ними боевую  задачу.