Արցախում հրամանատարաշտաբային զորավարժություններ են մեկնարկել (տեսանյութ)
Համաձայն Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի 2019թ. պատրաստության պլանի, հունիսի 17-ին՝ ՊԲ մի շարք զորամասերի և զորատեսակների ներգրավմամբ մեկնարկել են հրամանատարաշտաբային զորավարժություններ:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՊՆ պաշտոնական կայքէջից` համաբանակային կարևորության միջոցառումը, որում ընդգրկված են շուրջ 10.000 զինծառայող, 200-ից ավելի հրետանային համակարգեր, մոտ 150 զրահատեխնիկա, 50-ից ավելի ՀՕՊ համակարգեր, ավելի քան 400 ավտոտեխնիկա և այլ շարժակազմեր, կշարունակվի մինչև հունիսի 20-ը:
Հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների ընթացքում հիմնական շեշտադրում է արվելու գիշերային պայմաններում զորքերի գործնական խնդիրների կատարման վրա, ինչպես նաև նախատեսվում է մշակել մարտավարության նոր դրվագներ:
Զորախաղերին փորձարկվելու են բարձր տեխնոլոգիաներով համալրված հետախուզական և կառավարման համակարգեր, զինատեսակների նոր նմուշներ:

В Карабахе начались военные учения (видео)
Согласно плану подготовки Вооруженных сил Республики Арцах на 2019 год, 17 июня в Арцахе начались командно-штабные учения с привлечением ряда военных частей и видов вооружения.
Как сообщает пресс-служба минобороны Арцаха, в учениях задействованы около 10 000 военнослужащих, более 200 артиллерийских установок, около 150 бронетехники, более 50 систем ПВО, более 400 автотехники.
Учения продлятся до 20 июня. Основной акцент на учениях будет сделан на выполнении практических задач войск в ночное время, запланировано разработать новые стратегические эпизоды.
На учениях будут испытаны системы разведки и управления на основе высоких технологий, новые виды вооружений.