Նախագահը ներկա կգտնվի Լը Բուրժեում անցկացվող Փարիզի միջազգային ավիացիոն ցուցադրությանը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա, որտեղ ներկա կգտնվի Լը Բուրժեում անցկացվող Փարիզի միջազգային ավիացիոն ցուցադրությանը (The International Paris Air Show):
Այն ավիատիեզերական ոլորտի աշխարհի խոշորագույն ցուցադրությունն է թե՛ ցուցադրության տարածքով, թե՛ մասնակիցների թվով, որը երկու տարին մեկ նույն հարկի տակ է հավաքում ոլորտի համաշխարհային խոշորագույն դերակատարներին:
Նախագահ Սարգսյանը Փարիզի միջազգային ավիացիոն ցուցադրության շրջանակում կայցելի խոշորագույն ընկերությունների, մասնավորապես՝ իտալական «Leonardo»-ի, և «Elettronica Group»-ի, ֆրանսիական «Dassault Group»-ի և «THALES Group» -ի տաղավարներ, կհանդիպի այդ ընկերությունների ղեկավարների հետ:

Президент Армении отбыл во Францию
Президент Республики Армения Армен Саркисян с рабочим визитом отправился во Францию, где будет присутствовать Международном Парижском авиашоу в Ле-Бурже (The International Paris Air Show). Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Эта авиационно-космическая выставка является крупнейшей в мире и по территории экспозиционных площадей, и по количеству участников. Она проводится раз в два года, и на неё съезжаются крупнейшие мировые компании авиационно-космической отрасли.
Президент Саркисян в Париже в рамках международного авиационного салона посетит павильоны крупнейших компаний, в частности, итальянских "Leonardo" и "Elettronica Group", французских "Dassault Group" и "THALES Group" встретится с руководством этих компаний.