Պատանեկան ԵԱ. Վիգեն Նազարյանն՝ արծաթե մեդալակիր
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը 2 մեդալ է նվաճել Իտալիայի Ֆաենցա քաղաքումանցկացվող Եվրոպայի առաջնությունում, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ:
Վիգեն Նազարյանը (80 կգ) 3 հաղթանակ տանելուց հետո դուրս է եկել եզրափակիչ, որտեղ 0:3 հաշվով պարտվել է ռումինացի մրցակցի եւ դարձել արծաթե մեդալակիր, իսկ Կարապետ Մանվելյանն (48 կգ) արժանացել է բրոնզե մեդալի:
Վարուժան Անտոնյանը (55 կգ) եւ Արման Խաչիկյանը (65 կգ) պարտություն են կրել բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում:
Արմեն Հարությունյանը (51 կգ) եւ Ռազմիկ Քուրդյանը (110 կգ) հունիսի 19-ին կգոտեմարտեն բրոնզե մեդալի համար, իսկ Հոմերոս Առաքելյանը (45կգ) հնարավորություն է ստացել մասնակցել սփոփիչ գոտեմարտի:
Հայաստանի թիմի կազմում Եվրոպայի պատանեկան առաջնությանը մասնակցել են նաեւ Աշոտ Խաչատրյանը (60 կգ), Լյովա Խաչատրյանը (71կգ) եւ Ռազմիկ Մահլումյանը (92 կգ), որոնք հաջողության չեն հասել:

Юношеский ЧЕ: Виген Назарян - серебряный медалист
Юношеская сборная Армении по греко-римской борьбе завоевала две медали на проходящем в итальянском городе Фаэнца чемпионате Европы. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Виген Назарян (80 кг) одержал 3 победы и вышел в финал, где уступил румынскому борцу со счетом 0:3 и стал серебряным медалистом, а Карапет Манвелян (48 кг) завоевал бронзовую медаль.
Варужан Антонян (55 кг) и Арман Хачикян (65 кг) потерпели поражение в поединках за бронзовую медаль.
19-го июня Армен Арутюнян (51 кг) и Размик Курдян (110 кг) поборются за бронзовую медаль, а Гомерос Аракелян (45 кг) получил возможность принять участие в утешительном поединке.
В составе сборной Армении в молодежном чемионате Европы приняли участие также: Ашот Хачатрян (60 кг), Лева Хачатрян (71 кг) и Размик Малумян (92 кг), которые не добились успеха.