Պատերազմի սպառնալիքով որևէ մեկը մեզ չի կարող վախեցնել. Նիկոլ Փաշինյան
Անկեղծ ասած՝ ես ինձ չեմ հիշում Ղարաբաղի հարցի կարգավորման լավատեսական տրամադրություն հաղորդելիս, որովհետև ընդհակառակը՝ միշտ ասել եմ, որ պատերազմն ավարտված չէ, և այն ցանկացած պահի կարող է բռնկվել, այսօր՝ ԱԺ-կառավարություն  հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, հայտնում է «Այսօր»-ը։
«Ադրբեջանը պարզապես ցանկանում է փորձ անել Ղարաբաղի հարցի կարգավորումը դուրս բերել կառուցողական, բանակցային հունից։ Այս գործիքն Ադրբեջանը երկար ժամանակ կիրառում է, Հայաստանը, ԶՈՒ պատրաստականության մակարդակը բարձրացնելով, պետք է դիմակայի։ Հայաստանն ու Արցախը պատերազմ չեն ուզում, բայց պատերազմի սպառնալիքով որևէ մեկը մեզ չի կարող վախեցնել», - ասաց նա։
ԼՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը հետաքրքրվեց՝ ինչպե՞ս է գործադիրի ղեկավարը գնահատում հայկական կողմի դիվանագիտական ջանքերը, արդյոք այս դաշտում արվում է առավելագույնը։
Վարչապետն ի պատասխան նկատեց, որ Հայաստանը շարունակում է դիվանագիտական ջանքերը։
«Մեր դիվանագիտական ջանքերը որոշ ուղղություններով եղել են շատ արդյունավետ։ Կարծում  եմ՝ մեր դիվանագիտությունը սկսում է ավելի ու ավելի արդյունավետ լինել», - ասաց նա։

Нас никто не может напугать угрозой войны: премьер Армении
"Честно говоря, не помню, чтобы я был оптимистично настроен в вопросе урегулирования карабахского конфликта, поскольку наоборот, всегда говорил, что война не закончилась", - заявил сегодня во время правительственного часа в парламенте премьер-министр Никол Пашинян.
Как передает Aysor.am, по его словам, Азербайджан просто пытается вывести урегулирование карабахского конфликта из конструктивного русла переговоров.
"Азербайджан уже длительное время использует этот инструмент. Армения, Вооруженные силы, повышая уровень подготовленности, должны противостоять. Армения и Арцах не хотят войны, но нас никто не может напугать угрозой войны", - сказал Пашинян.
Депутат от фракции "Светлая Армения" Арман Бабаджанян поинтересовался, как глава правительства оценивает дипломатические усилия армянской стороны и делается ли на этом поле максимальное.
Премьер в ответ заявил, что Армения продолжает дипломатические усилия.
"Наши дипломатические усилия в некоторых направлениях были очень эффективными. Считаю, что наша дипломатия становится все более эффективной", - заявил премьер-министр.