ԱԺ-ն միաձայն վավերացրեց ՀՀ-ի և Կորեայի կառավարությունների միջև ներդրումների խրախուսման ու փոխադարձ պաշտպանության մասին համաձայնագիրը
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը վավերացրեց «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Կորեայի Հանրապետության կառավարության միջև ներդրումների խրախուսման և փոխադարձ պաշտպանության մասին» համաձայնագիրը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ նախագիծն Ազգային ժողով է ներկայացրել ՀՀ կառավարությունը:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Կորեայի Հանրապետության կառավարության միջև ներդրումների խրախուսման և փոխադարձ պաշտպանության մասին» համաձայնագիրը ստորագրվել է 2018 թվականի հոկտեմբերի 19-ին Երևան քաղաքում: Համաձայնագրով սահմանված են Հայաստանի Հանրապետության և Կորեայի Հանրապետության միջև ներդրումային գործունեության ընդհանուր սկզբունքները: Համաձայնագիրը հնարավորություն է ընձեռում հավասարության և փոխշահավետության հիման վրա ստեղծել բարենպաստ պայմաններ երկու երկրների ներդրողների համար` նպաստելով երկու երկրներում գործարար նախաձեռնությունների խթանմանը: Համաձայնագիրը յուրաքանչյուր կողմի ներդրողին երաշխավորում է լիարժեք պաշտպանություն և անվտանգություն, ինչպես նաև արդար և հավասար ռեժիմ միջազգային իրավունքին համապատասխան:

Парламент Армении единогласно ратифицировал Соглашение между правительствами РА и Кореи о поощрении и взаимной защите инвестиций
Национальное собрание Республики Армения ратифицировало Соглашение между Правительством Республики Армения и Правительством Республики Корея о поощрении и взаимной защите инвестиций. Как передает Арменпресс, проект представило правительство Армении.
Соглашение между Правительством Республики Армения и Правительством Республики Корея о поощрении и взаимной защите инвестиций было подписано 19 октября 2018 года в Ереване. Соглашением определены общие принципы инвестиционной деятельности между Республикой Армения и Республикой Корея.
Соглашение дает возможность на основе равенства и взаимной выгоды создавать благоприятные условия для инвесторов обеих стран, способствуя стимулированию бизнес-инициатив в обеих странах. Соглашение гарантирует инвестору каждой стороны полную защиту и безопасность, а также справедливый и равный режим в соответствии с международным правом.