Նախագահ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել՝ Դեմետրիս Խրիստոֆիասի մահվան կապակցությամբ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսին՝ նախկին նախագահ Դեմետրիս Խրիստոֆիասի մահվան առնչությամբ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ մեծ է Դեմետրիս Խրիստոֆիասի ներդրումը Կիպրոսի ժամանակակից պատմության մեջ` որպես կիպրացի բարեկամ ժողովրդի իմաստուն առաջնորդի և իր հայրենիքի նվիրյալ զավակի:
«Հայաստանում մեծ գնահատանքով են հիշում Դեմետրիս Խրիստոֆիասի ավանդը հայ-կիպրական եղբայրական կապերի խորացման և ամրապնդման գործում: Հայ ժողովրդի բարեկամի բարի հիշատակը հավերժ կմնա մեր սրտերում:
Ընդունեք խնդրեմ խորին ցավակցություններս, ինչպես նաև անկեղծ զորակցության խոսքերս փոխանցեք Դեմետրիս Խրիստոֆիասի հարազատներին ու մտերիմներին»,- ասվում է նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнование по поводу смерти Деметриса Христофиаса
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования президенту Республики Кипр Никосу Анастасиадису в связи с кончиной экс-президента Деметриса Христофиаса.
Как сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу президента РА, Армен Саркисян отметил, что велик вклад Деметриса Христофиаса в новейшую историю Кипра - как  лидера дружественного дружелюбного народа Кипра и верного сына своей родины.
"В Армении высоко ценят вклад Деметриса Христофиаса в углубление и укрепление армяно-кипрских братских связей. Добрая память о друге армянского народа навсегда останется в наших сердцах.
Примите мои глубочайшие соболезнования и слова искреннего сочувствия родными друзьям Деметриса Христофиаса", - говорится в послании президента.