Միխայիլ Բնո-Հայրիյանը նշանակվել է Կիևի մարզային պետվարչակազմի նախագահ
Կառավարությունը համաձայնեցրել է մարզային պետվարչակազմերի 8 նոր ղեկավարների թեկնածությունները: Կիևի ՄՊՎ (Կիևի նահանգապետ) նախագահ է դարձել Միխայիլ Բնո-Հայրիյանը:
Կառավարությունը հավանություն է տվել Վլադիմիր Զելենսկու առաջադրած Դոնեցկի, Անդրկարպատների, Կիևի, Լվովի, Օդեսայի, Խերսոնի և Չերկասկի մարզերի պետական վարչակազմերի ղեկավարների պաշտոնում 8 թեկնածուներին: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Ուկրաինայի կառավարությունում նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու ներկայացուցիչ Անդրեյ Գերուսը, փոխանցում է AnalitikaUA.net-ը:
Ավելի վաղ Զելենսկին կառավարության համաձայնությանն էր ներկայացրել Դոնեցկի նահանգապետի թեկնածու Պավել Կիրիլենկոյին, Անդրկարպատների՝ Իգոր Բոնդարենկոյին, Կիևի՝ «Ուկրէներգոյի» փոխտնօրեն Միխայիլ Բնո-Հայրիյանին, Լուգանսկի՝ Լուգանսկյան ներքին գործերի համալսարանի ռեկտոր Վիտալի Կոմարնիցկուն, Լվովի՝ փաստաբան Մարկիյան Մալսկուն, Օդեսայի՝ Անդրեյ Անդրեյչիկովին, Խերսոնի՝ պաշտպանության նախկին փոխնախարար (2014-2016) Յուրի Գուսևին, Չերկասկի՝ Իգոր Շևչենկոյին:

Председателем Киевской областной госадминистрации стал Михаил Бно-Айриян
Кабинет министров согласовал кандидатуры восьми новых руководителей областных государственных администраций. Председателем Киевской ОГА (губернатором Киевской области) стал наш соотечественник Михаил Бно-Айриян.
Кабинет министров одобрил 8 кандидатур Владимира Зеленского на должности глав государственных администраций Донецкой, Закарпатской, Киевской, Луганской, Львовской, Одесской, Херсонской и Черкасской областей.
Об этом, как сообщает AnalitikaUA.net, представитель Президента Владимира Зеленского в Кабмине Андрей Герус сообщил журналистам.
"Все 8 вопросов были поддержаны. Голосовали неединогласно. Некоторые сегодняшние кандидаты в депутаты, которые одновременно являются министрами, голосовали против всех представлений, не смотря на тех, кто подается", — сказал он.
Герус отметил, что следующих кандидатур на губернаторов Зеленский внесет в следующее правительство.
Ранее Зеленский внес в Кабмин на согласование донецким губернатором Павла Кириленко, закарпатским — Игоря Бондаренко, киевским — замдиректора «Укрэнерго» Михаила Бно-Айрияна, луганским — ректора Луганского университета внутренних дел Виталия Комарницкого, львовским — адвоката Маркияна Мальского, одесским — Андрея Андрейчикова, херсонским — экс-замминистра обороны (2014—2016) Юрия Гусева, черкасским — Игоря Шевченко.