Նախագահ Սարգսյանը և Բելառուսի գյուղնախարարը խոսել են գյուղատնտեսության և սննդի անվտանգության ոլորտներում փոխգործակցության հեռանկարների մասին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Մինսկում հանդիպում է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության գյուղատնտեսության և պարենի նախարար Անատոլի Խոտկոյի հետ։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել գյուղատնտեսության, սննդի արտադրության ու անվտանգության ոլորտներում փոխգործակցության խորացման հեռանկարների վերաբերյալ։ Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ այս ոլորտներում Բելառուսը մեծ ներուժ ու հնարավորություններ ունի, և Հայաստանը, որպես շուկա, հետաքրքիր կարող է լինել։

Президент Армении и министр сельского хозяйства Беларуси обсудили перспективах взаимодействия в сельском хозяйстве
Президент Республики Армения Армен Саркисян 1 июля в Минске встретился с министром сельского хозяйства и продовольствия Анатолием Хотько.
Собеседники обменялись мнениями о перспективах углубления взаимодействия в сельском хозяйстве, в вопросах производства пищевой продукции и продовольственной безопасности. Президент Саркисян отметил, что в этих сферах Беларусь обладает большим потенциалом и возможностями, и Армения, как рынок, может быть интересна.