Ավստրիայում վաղաժամկետ խորհրդարանական ընտրությունները կկայանան սեպտեմբերի 29-ին
Ավստրիայի Ազգային խորհրդի վաղաժամկետ ընտրությունները կանցկացվեն սեպտեմբերի 29-ին: Հունիսի 3-ին այդ մասին Twitter-ում հաղորդել է խորհրդարանի մամուլի ծառայությունը:
Որոշումը միաձայն ընդունվել է Ազգային խորհրդի գլխավոր կոմիտեի կողմից:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 27-ին Ազգային խորհուրդն անվստահության քվե հայտնեց Սեբաստյան Կուրցի նախարարների կաբինետին՝ փոխկանցլեր Հայնց Քրիստիան Շտրախեի պաշտոնաթողության ֆոնին: Հունիսի 3-ին Ավստրիայի նախագահ Ալեքսանդր Վան դեր Բելենի ղեկավարությամբ կայացել է մինչև Ազգային խորհրդի վաղաժամկետ ընտրությունները հանրապետության նոր կանցլեր Բրիգիտե Բիռլյայնի և նրա անցումային կառավարության նախարարների երդմնատվությունը:

Досрочные парламентские выборы в Австрии назначены на 29 сентября
Досрочные выборы в Национальный совет Австрии (нижнюю палату парламента) будут проведены 29 сентября. Об этом в среду сообщила пресс-служба парламента в Twitter, передает ТАСС.
Пресс-служба отмечает, что решение было единогласно принято главным комитетом Национального совета.
27 мая Национальный совет вынес вотум недоверия кабинету министров Себастьяна Курца в связи с правительственным кризисом на фоне отставки вице-канцлера Хайнца-Кристиана Штрахе. 3 июня президент Австрии Александер Ван дер Беллен привел к присяге нового канцлера республики Бригитте Бирляйн и министров ее переходного правительства на время работы до досрочных выборов в Национальный совет.