Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Դեպի Սուրբ Էջմիածին, դեպի Սրբազան Արցախ» երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 5-ինՍտեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում հանդիպում է ունեցել «Դեպի Սուրբ Էջմիածին, դեպի Սրբազան Արցախ» համահայկական երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ:
Նախագահը կարևորել է նման միջոցառումների անցկացումն Արցախում՝ ընդգծելով Հայ Առաքելական Եկեղեցու նշանակալի դերակատարությունը Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման, հայ ազգային ինքնության պահպանման, հայոց պետականության զարգացման ու զորացման գործում:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan Met with Participants of the ''Towards Holy Etchmiadzin, Towards Sacred Artsakh'' Pan-Armenian Youth Forum
On 5 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Stepanakert Culture and Youth Palace with participants of the "Towards Holy Etchmiadzin, Towards Sacred Artsakh" Pan-Armenian Youth forum.
The President noted the importance of holding such events in Artsakh highlighting the substantial role of the Armenian Apostolic Church in cementing the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity, maintaining the Armenian national identity, developing and strengthening the Armenian statehood.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan and other officials partook at the event.