Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Արմեն Սարգսյանին և Նիկոլ Փաշինյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 8-ին ցավակցական հեռագրեր է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Հեռագրերում ասված է.
«Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք Արարատի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի մասին, որը դարձավ մարդկային զոհերի պատճառ։
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում բոլոր զոհերի հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում եմ արիություն ու ոգու կորով, տուժածներին ու վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։ Այս ծանր պահին մենք ձեզ հետ ենք հոգով ու մտքով և կիսում ենք կորստի ցավն ու վիշտը»։

Бако Саакян направил телеграммы соболезнования президенту и премьеру Армении
Президент Республики Арцах Бако Саакян 8 июля направил телеграммы соболезнования Президенту Республики Армения Армену Саркисяну и Премьер-министру Николу Пашиняну.
В телеграммах говорится:
"В Арцахе с глубоким прискорбием узнали о трагической автокатастрофе, произошедшей в Араратской области и ставшей причиной человеческих жертв.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнование всем родным и близким погибших, желаю им стойкости и силы духа, а пострадавшим и раненым - скорейшего выздоровления. В этот тяжелый момент мы душой и мысленно с вами и разделяем боль и скорбь от потери".