«Հրավիրում եմ Հայաստան՝ Ձեզ հարմար ժամկետում». Փաշինյանը շնորհավորել է Հունաստանի վարչապետ ընտրված Կիրիակոս Միցոտակիսին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Կիրիակոս Միցոտակիսին Հունաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ.
«Խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր գլխավորած կուսակցության համոզիչ հաղթանակի և Հունաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ իմ ջերմ և անկեղծ շնորհավորանքներն եմ հղում Ձեզ և մաղթում հաջողություն ու նորանոր ձեռքբերումներ այդ բարձր և պատասխանատու առաքելության մեջ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Հունաստանի հետ ընդհանուր արժեքների, պատմական սերտ առնչությունների և երկու ժողովուրդների բարեկամության վրա խարսխված հարաբերությունները: Վստահ եմ, որ Ձեր մասնագիտական բարձր ունակությունները և հեղինակությունը կնպաստեն հայ-հունական բազմաոլորտ օրակարգի խորացմանը և ընդլայնմանը:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ բարեկամ Հունաստանի հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր բնագավառներում համագործակցություն զարգացնելու Հայաստանի կառավարության հանձնառությունը: Հրավիրում եմ Ձեզ այցելել Հայաստան՝ Ձեզ հարմար ժամկետում: Մեր հանդիպումը հնարավորություն կընձեռի ուրվագծելու երկկողմ արդյունավետ համագործակցության հետագա զարգացման ուղիները»:

Приглашаю Вас посетить Армению в удобное для Вас время: Никол Пашинян поздравил Кириакоса Мицотакиса
Никол Пашинян поздравил Кириакоса Мицотакиса с избранием на пост премьер-министра Греческой Республики.
''В связи с убедительной победой возглавляемой Вами партии на парламентских выборах и Вашим избранием на пост премьер-министра Греческой Республики направляю Вам свои теплые и искренние поздравления и желаю успехов и новых достижений в этой высокой и ответственной миссии.
Армения придает большое значение основанным на общих ценностях, тесных исторических связях и дружбе двух народов отношениям с Грецией. Уверен, что Ваши высокие профессиональные способности и авторитет будут способствовать углублению и расширению многоотраслевой армяно-греческой повестки.
Пользуясь случаем, подтверждаю приверженность правительства Армении развитию сотрудничества с дружественной Грецией во всех сферах, представляющих взаимный интерес. Приглашаю Вас посетить Армению в удобное для Вас время. Наша встреча даст возможность наметить пути дальнейшего развития эффективного двустороннего сотрудничеств''.