Սինգապուրի տնտեսական զարգացման կառավարման խորհուրդը պատրաստ է սերտ համագործակցություն ծավալել հայ գործընկերների հետ
Սինգապուր կատարած պաշտոնական այցի ավարտին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է այդ երկրի տնտեսական զարգացման կառավարման խորհուրդ:
Վերջինիս առևտրի և արդյունաբերության նախարարության մշակած ռազմավարության ներքո իրագործում է ներդրումների խրախուսմանն ուղղված գործողություններ` նպատակ ունենալով Սինգապուրը դարձնել գործարար և ներդրումային կենտրոն: Խորհուրդը պատասխանատու է կազմակերպությունների և ներդրողների համար արժեքավոր լուծումներ մշակելու և ներկայացնելու գործում, դրանով իսկ նպաստելով Սինգապուրում գործարար միջավայրի կայուն զարգացմանը և աշխատատեղերի ստեղծմանը:
Խորհրդի նախագահ Բեհ Սվան Գինը նշել է, որ իր գլխավորած խորհուրդը պատրաստակամություն է հայտնել սերտորեն համագործակցել հայ գործընկերների հետ, իրականացնել փորձի փոխանակում, տրամադրել տեխնիկական օժանդակություն: Հանդիպման ընթացքում վարչապետ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությանն են ներկայացվել ենթակառուցվածքների, արդյունաբերության, ներդրումների ներգրավման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և այլ ոլորտներում Սինգապուրի զարգացման փորձն ու տպավորիչ ցուցանիշները, տնտեսության ոլորտում հարևան պետությունների հետ համագործակցության արդյունքները:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է Սինգապուրի տնտեսական զարգացման կառավարման խորհրդի հետ համագործակցությունը և շնորհակալություն հայտնել փոխգործակցության պատրաստակամության համար: Հանդիպման ընթացքում հայկական պատվիրակության անդամները հարցեր են ուղղել խորհրդի անդամներին` հետաքրքրվելով տարբեր ուղղություններով խորհրդի կողմից իրականացվող քայլերի մասին:

Совет по экономическому развитию Сингапура готов к тесному сотрудничеству с армянскими партнерами
В конце своего официального визита в Сингапур премьер-министр Никол Пашинян посетил Совет по экономическому развитию этой страны.
В рамках разработанной министерством торговли и промышленности стратегии совет реализует направленные на поощрение инвестиций шаги, целью которых является превращение Сингапура в деловой и инвестиционный центр. Совет отвечает за разработку и представление ценных решений для организаций и инвесторов, тем самым способствуя устойчивому развитию предпринимательской среды и созданию рабочих мест в Сингапуре.
Председатель совета Бех Сван Джин отметил, что возглавляемая им структура выразила готовность тесно сотрудничать с армянскими партнерами, реализовать обмен опытом и предоставить техническую помощь. В ходе встречи возглавляемой премьер-министром Пашиняном делегации были представлены опыт и впечатляющие показатели Сингапура в сферах инфраструктуры, промышленности, привлечения инвестиций, информационных технологий и других отраслях, а также результаты сотрудничества с соседними странами в сфере экономике.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность сотрудничества с Советом по экономическому развитию Сингапура и поблагодарил за готовность к сотрудничеству. В ходе встречи члены армянской делегации задали вопросы членам совета, поинтересовавшись реализуемыми советом в различных направлениях шагами.