Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի ներկայացուցիչներին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի կառավարման խորհրդի համանախագահներ Ռայներ Սաքաուին ու Փենքաշ Բրլային և Հայաստանում նրանց գործընկեր՝ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի ղեկավարներին:
Հյուրերը տեղեկացրել են «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի կողմից Հայաստանում իրականացվող ներդրումային ծրագրերի ու աշխատանքների մասին: Մասնավորապես անդրադարձ է եղել «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի հետ համատեղ Երևանում Marriott Courtyard հյուրանոցի կառուցման ծրագրին, որի բացումը նախատեսվում է հաջորդ տարի:
Նախագահը ողջունել է «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի կողմից Հայաստանում գործունեությունն ընդլայնելու ծրագրերը՝ նշելով, որ մեր երկիրը խրախուսում է միջազգային ներդրումները և միջազգային հայտնի ապրանքանիշերի մուտքն ու գործունեությունը:
Հյուրերն ընդգծել են, որ իրենց համար հաճելի և հարմարավետ է աշխատել Հայաստանում, որտեղ ժողովուրդը հյուրընկալ ու բարյացակամ է: «Հաճույքով պատրաստ ենք ավելին անել Հայաստանում»,-ասել են նրանք:

Marriott планирует открыть в Армении четвертый отель
Президент Республики Армен Саркисян 10 июля принял сопредседателей совета правления "Marriott International" Райнера Сакауи и Пенкаша Берлая и руководителей группы компаний "Galaxy", которая является партнёром "Marriott International" в Армении.
Гости проинформировали о работе "Marriott International" и о реализуемых инвестиционных программах. В частности, речь шла о совместной с "Galaxy" программе строительства в Ереване отеля "Marriott Courtyard", открытие которого намечено на будущий год.
Президент приветствовал планы "Marriott International" по расширению своей деятельности в Армении, отметив, что наша страна поощряет международные инвестиции и способствует входу и деятельности известных международных брендов.
Гости подчеркнули, что им приятно и удобно работать в Армении, где народ гостеприимен и доброжелателен. "Мы с радостью готовы делать больше в Армении", - сказали они.