Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Երկուստեք գոհունակությամբ հիշատակվել է վերջերս Թեհրանում կայացած Հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Նշվել է ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման կարևորությունը:
Կողմերը քննարկել են նաև Իրան-Եվրասիական տնտեսական միություն համագործակցության զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ:

Prime Minister Nikol Pashinyan today held a telephone conversation with President Hassan Rouhani of the Islamic Republic of Iran.
The conversation focused on a number of issues of bilateral cooperation. The sides evoked with satisfaction the recent meeting of the Armenian-Iranian intergovernmental commission in Tehran. They highlighted the need for implementing the agreements reached at the commission sitting.
The two heads of state discussed the prospects of cooperation between Iran and the Eurasian Economic Union. Views were exchanged on regional developments.