Բակո Սահակյանն ընդունել է Եվրոպական խաղերի սամբոյի մրցաշարի արծաթե մեդալակիր Դավիթ Գրիգորյանին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է Մինսկում կայացած Եվրոպական խաղերի սամբոյի մրցաշարի արծաթե մեդալակիր Դավիթ Գրիգորյանին և նրա մարզիչ Էռնեստ Միրզոյանին:
Նախագահը շնորհավորել է Դավիթ Գրիգորյանին և Էռնեստ Միրզոյանին գրանցած հաջողությունների կապակցությամբ՝ դրանք համարելով նշանակալի իրադարձություն մեր հանրապետության սպորտային կյանքում, և հույս հայտնել, որ ապագայում կգրանցվեն ավելի մեծ արդյունքներ:
Հանդիպմանը ներկա էին կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, նախարարի տեղակալ Աշոտ Դանիելյանը:

Президент Арцаха встретился с серебряным призером турнира по самбо Европейских игр и его тренером
11 июля президент Республики Арцах Бако Саакян принял Давида Григоряна, серебряного призера турнира по самбо, состоявшегося в рамках Европейских игр в Минске, а также его тренера Эрнеста Мирзояна.
Президент поздравил Давида Григоряна и Эрнеста Мирзояна с успехом, назвав это знаменательным событием в спортивной жизни республики и выразив надежду, что в дальнейшем будут достигнуты более высокие результаты.
На встрече присутствовали министр образования, науки и спорта Нарине Агабалян, заместитель министра Ашот Даниелян.