Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի փորձնակներին
Հուլիսի 12-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի մի խումբ փորձնակների՝ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի գլխավորությամբ։
Ողջունելով հյուրերին՝ արտաքին գործերի նախարարը նշել է, որ արդեն ավանդական դարձած նման այցելությունները հնարավորություններ են ընձեռում ուսանողներին ոչ միայն Արցախի քաղաքական, կրթական, մշակութային և սոցիալական կյանքի մասին ավելի հուսալի և ամբողջական պատկերացում կազմել, այլ նաև շփումներ հաստատել Արցախի հասարակական և քաղաքական շրջանակների հետ` հետագա համագործակցության նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում Մասիս Մայիլյանը փորձնակներին է ներկայացրել հանրապետության արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները, ինչպես նաև պատասխանել է Արցախի միջազգային ճանաչմանն ու Ադրբեջանի հետ հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցերին:

Глава МИД Арцаха принял стажеров Армянской Ассамблеи Америки
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян 12 июля принял группу стажеров Армянской Ассамблеи Америки (ААА) во главе с региональным директором организации Арпи Варданян.
Приветствовав гостей, министр иностранных дел отметил, что подобные визиты, ставшие уже традиционными, предоставляют возможность студентам не только составить более достоверное и полное представление о политической, образовательной, культурной и социальной жизни Арцахе, но и установить контакты с общественными и политическими кругами Арцаха с целью дальнейшего сотрудничества.
В ходе встречи Масис Маилян представил стажерам основные направления и приоритеты внешней политики республики, а также ответил на вопросы, касающиеся международного признания Арцаха и процесса мирного урегулирования конфликта с Азербайджаном.