Համատեղ ջանքերով կշարունակենք ամրապնդել Հայաստանը և Ֆրանսիան միավորող առանձնաշնորհյալ հարաբերությունները. ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Ֆրանսիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետ Էդուարդ Ֆիլիպին Ֆրանսիայի Ազգային տոնի՝ Հուլիսի 14-ի կապակցությամբ: Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի՝ Հուլիսի 14-ի կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կշարունակենք ամրապնդել Հայաստանը և Ֆրանսիան միավորող առանձնաշնորհյալ հարաբերություններն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Մենք կարևորում ենք հայֆրանսիական համագործակցությունը տնտեսական, մշակութային, գիտակրթական և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Հայաստանում գործող Ֆրանսիական համալսարանը, ինչպես նաև այլ կրթական հաստատություններ իրենց կարևոր նպաստն են բերում մեր բարեկամության ամրապնդմանը:
Եվրոպական միության հետ ստորագրված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը նոր հորիզոններ է բացում ԵՄ անդամ երկրների հետ Հայաստանի՝ նոր որակի փոխգործակցության համար: Վստահ եմ, որ մեր երկրներն առավելագույնս կօգտվեն ՀԸԳՀ-ի ընձեռած հնարավորություններից:
Վերստին շնորհավորելով Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ, իսկ Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և ամենայն բարիք»:

Совместными усилиями мы продолжим укреплять объединяющие Армению и Францию привилегированные отношения: Пашинян поздравил Эдуара Филиппа
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил премьер-министра Франции Эдуара Филиппа по случаю Национального праздника Французской Республики.
''Сердечно поздравляю и направляю Вам наилучшие пожелания по случаю Национального праздника Французской Республики - 14-го июля.
Уверен, что совместными усилиями мы продолжим укреплять объединяющие Армению и Францию привилегированные отношения как в двустороннем, так и в многостороннем форматах во благо наших народов.
Мы придаем большое значение армяно-французскому сотрудничеству в экономической, культурной, научно-образовательной и представляющих взаимный интерес других сферах. Действующий в Армении Французский университет, а также другие учебные заведения вносят важный вклад в укрепление нашей дружбы.
Подписанное с Европейским союзом Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве открывает новые горизонты для качественно нового сотрудничества Армении со странами-членами ЕС. Уверен, что наши страны максимально воспользуются возможностями этого соглашения.
Еще раз поздравляя с Национальным праздником, желаю Вам новых успехов, а дружественному народу Франции - благополучия и всего наилучшего''.