ԱՄՆ-ում զանգվածային արտաքսում են անօրինական ներգաղթյալներին
ԱՄՆ միգրացիայի և մաքսային ծառայությունը (ICE) վերսկսել է հազարավոր անօրինական միգրանտների ձերբակալելու մասին նախկինում հայտարարված միջոցառումները, հայտնում է Fox News-ը:
ICE-ն հանգստյան օրերին անօրինական միգրատներին ձերբակալելու գործողություններ է սկսել ոչ միայն Նյու Յորքում, այլև մի շարք այլ քաղաքներում:
Միգրանտների հարցերով ծառայության գործողությունների թիրախում են այն մարդիկ, ովքեր հնարավորություն են ունեցել ապաստան հայցելու խնդրանքով միգրանտների հարցերով դատարան դիմելու, սակայն դա չեն արել: ICE-ն այդ մարդկանց դեռ փետրվարին հնարավորություն է տվել լքել ԱՄՆ-ը, սակայն դա արել են անօրինական միգրանտների միայն 3 տոկոսը:

В США началась масштабная депортация нелегальных мигрантов
Иммиграционная и таможенная служба США (ICE) возобновила свои ранее объявленные меры по задержанию тысяч нелегальных иммигрантов, которым было приказано покинуть страну, сообщает Корреспндент со ссылкой на Fox News.
Рейды ICE по задержанию нелегалов начались на выходных не только в Нью-Йорке, но и в ряде других городов.
Действия службы по мигрантам направлены на людей, которые имели возможность подать судье по делам мигрантов заявление о предоставлении убежища, но решили не делать этого. ICE дала этим людям возможность еще в феврале организовать выезд из страны, но только 3% нелегальных мигрантов ответили на это предложение.