Նախագահ Սարգսյանը պարգևատրել է Նիկիտա Սիմոնյանին
ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել անվանի ֆուտբոլիստ, ականավոր մարզիչ Նիկիտա Սիմոնյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով պարգևատրելու մասին:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Հայկական ֆուտբոլին մատուցած անուրանալի ծառայությունների և ունեցած ակնառու նվաճումների համար Նիկիտա Պավելի ՍԻՄՈՆՅԱՆԻՆ պարգևատրել «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով»։

Президент Армении наградил Никиту Симоняна
Вице-президент Российского футбольного союза Никита Симонян удостоен государственной награды Армении - орденом "За заслуги перед Отечеством" I степени, соответствующий указ 8 июля подписал президент страны Армен Саркисян, передает Sputnik-Армения.
"Принимая за основу ходатайство премьер-министра, согласно части 1 статьи 136 Конституции, а также части 1 статьи 5.3 закона "О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения", наградить Никиту Павловича Симоняна орденом "За заслуги перед Отечеством" I степени", - говорится в документе.
Отмечается, что награда присуждается за неоспоримые заслуги в деле развития армянского футбола и выдающиеся достижения.