Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի մոտ գտնվող «Կարկառ» հանգստյան համալիր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին այցելել է Ստեփանակերտի մոտակայքում գտնվող «Կարկառ» զբոսաշրջային հանգստյան համալիր:
Երկրի ղեկավարը տեղում ծանոթացել է Արցախում կայանալիք Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի շրջանակներում այնտեղ իրականացվող նախապատրաստական աշխատանքներին:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին ճամբարում տարվող աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ՝ կարեւորելով հարմարավետ և ժամանակակից զբոսաշրջային ցանցի առկայությունը մեր հանրապետությունում:
Նախագահին ուղեկցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха посетил туристическую зону отдыха "Каркар"
Президент Республики Арцах Бако Саакян 16 июля посетил туристическую зону отдыха "Каркар", расположенную вблизи Степанакерта.
Глава государства на месте ознакомился с подготовительными работами, проводимыми здесь в рамках предстоящих в Арцахе 7-ых Всеармянских летних игр.
Президент дал поручения руководителям компетентных органов по надлежащему выполнению работ, подчеркнув важность наличия в республике комфортной и современной туристической сети.
Президента сопровождали госминистр Григорий Мартиросян, председатель Международного комитета Всеармянских игр Ишхан Закарян, другие должностные лица.