Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ուղերձ է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելին՝ շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ` մաղթելով երջանկություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու առաքելությունն իրականացնելիս:
Ձեր կառավարման տարիներին Գերմանիայի հետևողական առաջընթացն ու հզորացումն առաջնորդի Ձեր բարձր որակների լավագույն վկայությունն են:
Հայաստանում թավշյա հեղափոխությունից հետո սկիզբ առած բարեփոխումների իրականացման գործում բարձր եմ գնահատում Գերմանիայի և Եվրոպական միության աջակցությունը և լիահույս եմ, որ այն կկրի շարունակական բնույթ:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները Երևանում և Բեռլինում, որոնք նոր մակարդակի բարձրացրին Հայաստանի և Գերմանիայի բարեկամական հարաբերությունները: Վստահ եմ, որ մեր պայմանավորվածությունների հետևողական իրագործումը նոր որակ կհաղորդի հայ-գերմանական դինամիկ գործընկերությանը` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարեկեցության:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ՝ մաղթելով Ձեզ և Ձեր ընտանիքին խաղաղություն, հաջողություն և ամենայն բարիք»։

Никол Пашинян поздравил Ангелу Меркель
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил канцлера Федеративной Республики Германия Ангелу Меркель с днем рождения.
"Сердечно поздравляю Вас с днем рождения, желаю счастья и новых успехов в реализации Вашей ответственной миссии.
За годы Вашего руководства последовательный прогресс и усиление Германии являются лучшими свидетельствами Ваших высоких качеств лидера.
Высоко оцениваю поддержку Германии и ЕС в осуществлении начавшихся в Армении после бархатной революции реформ и надеюсь, что она будет носить продолжительный характер.
С теплотой вспоминаю наши встречи в Ереване и Берлине, которые вывели на новый уровень дружественные отношения Армении и Германии. Уверен, что последовательная реализация наших договоренностей придадут новое качество динамичному армяно-германскому партнерству на благо процветания наших народов.