Nordwind-ում հայտնեցին Շերեմետևոյում Երևան թռչող Boeing-ի ուղևորների տարհանման պատճառը
Nordwind ավիաընկերության Boeing 737-ի անձնակազմը, որը թռչում Էր Շերեմետևոյից Երևան, տարահանել Է ուղևորներին ինքնաթիռում հայտնված կողմնակի հոտի պատճառով: Հուլիսի 19-ին այդ մասին ասված Է փոխադրողի պաշտոնական կայքում:
«Մոսկվայի ժամանակով 00:45-ին N4-477 SVO-EVN B738 (VPBSZ) չվերթը թափավազքի ժամանակ ուղևորային սալոնում հայտնվել Է կողմնակի հոտ: Անձնակազմը դադարեցրել Է վերթիռը և թռիչքա-վայրԷջքային գոտին ազավելուց և շարժիչերն անջատելուց հետո կազմակրեպվել Է ուղևորների (162 չափահաս, 11 երեխա) տարահանում վթարային փչովի սանդուղքներով»,- հաղորդել Է ավիաըիկերությունը:
Բոլոր ուղևորներին տեղավորել են օդանավակայանի շենքում, նրանց տրամադրել են սնունդ և զովացուցիչ ըմպելիքներ: Ուղեբեռը դատարկած Է օդանավից և բեռնվում Է պահուստային ինքնաթիռում:

На самолете Москва-Ереван произошло задымление: восемь человек пострадали
Ространснадзор проведет внеплановую проверку авиакомпании "Северный ветер" ("Нордвинд") после инцидента с задымлением ее самолёта Москва - Ереван, сообщил РИА Новости представитель ведомства.
В ночь на пятницу, когда Boeing 737 "Нордвинд" разбегался по взлетно-посадочной полосе столичного аэропорта "Шереметьево", в пассажирском салоне возникло задымление. Командир судна прервал взлет. Возгорания на борту не было. Сам "Нордвинд" заявил, что причиной остановки стал посторонний запах в салоне.
На борту находились 173 пассажира и шесть членов экипажа, их эвакуировали по надувным трапам, восемь человек пострадали.
"Будем проводить внеплановую проверку авиакомпании "Северный ветер" на предмет соблюдения требований воздушного законодательства", - сообщил представитель надзора в пятницу.