Բակո Սահակյանը Տիգրանակերտում անցկացրել է ընդլայնված խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 18-ին Տիգրանակերտում անց է կացրել ընդլայնված խորհրդակցություն՝ գյուղատնտեսության զարգացմանը եւ ոլորտում առկա խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցերի շուրջ:
Զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարարը, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենը, համապատասխան գերատեսչությունների, շրջվարչակազմերի ղեկավարները:
Իր եզրափակիչ ելույթում երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ այն պահանջում է նպատակաուղղված եւ համակարգված աշխատանք թե կենտրոնական, թե շրջանային եւ թե տեղական կառավարման օղակների պատասխանատուների կողմից:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմերի ղեկավարներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh Convenes Consultation in Tigranakert
On 18 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened an enlarged consultation in Tigranakert dedicated to the issues of agriculture development and solution of the problems the sphere faced.
Minister of agriculture, director of the State Service of Emergency Situations, heads of relevant structures and regional administrations delivered corresponding reports.
In his concluding speech the Head of State gave instructions to the heads of the concerned bodies for proper solution of the issues under discussion, underlining the need for targeted and coordinated work by central, regional and local government officials.
Minister of State Grigory Martirosyan, members of the Cabinet, heads of regional administrations and other officials partook at the consultation.