Բակո Սահակյանը Տիգրանակերտում անցկացրել է ընդլայնված խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 18-ին Տիգրանակերտում անց է կացրել ընդլայնված խորհրդակցություն՝ գյուղատնտեսության զարգացմանը եւ ոլորտում առկա խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցերի շուրջ:
Զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարարը, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենը, համապատասխան գերատեսչությունների, շրջվարչակազմերի ղեկավարները:
Իր եզրափակիչ ելույթում երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ այն պահանջում է նպատակաուղղված եւ համակարգված աշխատանք թե կենտրոնական, թե շրջանային եւ թե տեղական կառավարման օղակների պատասխանատուների կողմից:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմերի ղեկավարներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха провел расширенное совещание в Тигранакерте
18 июля в Тигранакерте президент Республики Арцах Бако Саакян провел расширенное совещание по вопросам развития сельского хозяйства и решения существующих в сфере проблем.
С докладами выступили министр сельского хозяйства, директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, руководители соответствующих ведомств и районных администраций.
Подытоживая совещание, глава государства дал поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов, подчеркнув, что требуется целенаправленная и скоординированная работа ответственных сотрудников как центральных, так и районных и местных управленческих звеньев.
В совещании приняли участие госминистр Григорий Мартиросян, члены правительства, руководители райадминистраций, другие должностные лица.