Իսրայելցի զինվորականները Հորդանան գետի Արևմտյան ափին 19 պաղեստինցու են ձերբակալել
Իսրայելցի զինվորականները երկուշաբթի գիշեր ձերբակալել են հետախուզվող 19 պաղեստինցու Հորդանան գետի Արևմտյան ափի տարբեր շրջաններում։ Այս մասին տեղեկացրել է Իսրայելի Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը։
«Գիշերվա ընթացքում Իսրայելի Պաշտպանության բանակի զինվորները ոստիկանության և սահմանապահ ոստիկանության աջակցությամբ ձերբակալել են 19 պաղեստինցու, որոնք հետախուզվում էին ահաբեկչական գործունեությանն աջակցելու, զանգվածային ահաբեկչությանը, անկարգություններին և բռնի գործողություններին մասնակցության համար»,- ասվում է զինվորականների տարածած հայտարարությունում։
Ձերբակալվածները հարցաքննության համար տեղափոխվել են Իսրայելի Ընդհանուր անվտանգության ծառայություն (ՇԱԲԱԿ, հակահետախուզություն):

Израильские военные арестовали 19 палестинцев на Западном берегу реки Иордан
Израильские военные арестовали в ночь на понедельник 19 разыскиваемых палестинцев в ходе рейдов в различных районах Западного берега реки Иордан. Об этом сообщила пресс-служба Армии обороны Израиля, передает ТАСС.
"В течение ночи солдаты Армии обороны Израиля при поддержке подразделений полиции и службы пограничной полиции арестовали 19 палестинцев, разыскиваемых по подозрению в причастности к террористической деятельности, участии в массовом терроре, беспорядках и насильственных действиях, направленных против израильских гражданских лиц и солдат", - говорится в распространенном военными заявлении.
Арестованные переведены для допросов в Службу общей безопасности Израиля (ШАБАК, контрразведка), добавили в пресс-службе.