Եթե Ադրբեջանի զենքերին հասանելի են մեր X քանակի բնակավայրեր, ապա մեզ հասանելի են 2X․ Արծրուն Հովհաննիսյան
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր՝ հուլիսի 23-ին, «Օրբելի» կենտրոնում «Ղարաբաղյան հակամարտություն. Վերջին միտումներ» թեմայով կազմակերպված քննարկումների ժամանակ անդրադարձավ Ելփին գյուղի անվտանգության հետ կապված անհանգստություններին, փոխանցում է News.am-ը:
«Եթե «անհանգստություն» բառն իրավունք ունի գոյություն ունենալու, պետք է լինի կոնֆլիկտի, սահմանի ողջ երկայնքով, ապա այն ոչնչով պակաս չէ Նախիջևանը Տավուշից, Արցախից կամ Սյունիքից:
Որևէ տարբերություն չկա, որովհետև եթե որոշ բնակավայրեր գտնվում են որոշակի խոցելիության գոտում, ապա դա երկկողմանի է, ու եթե Հայաստանի բնակաբվայրերի X քանակության տեղամաս է հասանելի ադրբեջանական զենքի համար, ապա հայկական կողմի համար հասանելի են 2X բնակավայրեր: Եթե մենք ունենք 28-30 բնակավայր, որ հրաձգային զենքերով կարելի է խոցել, ապա իրենք ունեն ավելի քան 60 այդպիսի բնակավայր, իսկ եթե չափենք բնակիչների քանակով, իրենց մոտ 3 անգամ ավելի շատ բնակիչներ կան խոցելիության գոտում», - ընդգծեց Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Если для азербайджанского оружия доступно Х количество населенных пунктов Армении, то для армянской стороны доступны 2X: Арцрун Ованнисян
Если слово "беспокойство" имеет право на существование, то оно должно быть применено в контексте всего конфликта. Как передает News.am, об этом заявил во время обсуждения "Карабахский конфликт: последние тенденции" в центре "Орбели" 23 июля пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
"Если слово "беспокойство" имеет право на существование, то оно должно быть применено в контексте всего конфликта, всей длины границы. Нет никакой разницы, потому что если некоторые населенные пункты находятся в зоне определенной уязвимости, то это обоюдно. И если для азербайджанского оружия доступно Х количество населенных пунктов Армении, то для армянской стороны доступны 2X их населенных пунктов.
Если мы имеем 28-30 населенных пунктов, которые можно подбить стрелковым оружием, то у них  таких 60 населенных пунктов. А если считать по количеству жителей, то в их зоне уязвимости в три раза больше людей", - заявил Ованнисян.