Հայաստանի գլխավոր մարտահրավերը շարունակում էն մնալ Արցախի շուրջ զարգացումները. Արմեն Գրիգորյան
Մենք պատրաստ ենք ամենայն պատասխանատվությամբ ստանձնել Հայաստանի ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի գործառույթները, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, հայտնում է «Այսօր»-ը։
ԱԽ քարտուղարն ընդգծեց, որ փաստաթղթի մշակման համար հսկայական աշխատանք է կատարվել։
«Ինչու ենք որոշել մշակել նորը, պատճառները բազմաթիվ են, 12 տարի առաջ է ստեղծվել գործողը, որից հետո Հայաստանում բազմաթիվ փոփոխություններ են տեղի ունեցել», - ասաց նա։
Արմեն Գրիգորյանն ասաց, որ Հայաստանի գլխավոր մարտահրավերը շարունակում էն մնալ Արցախի շուրջ զարգացումները։
«Մենք անհրաժեշտություն ենք տեսնում ընդլայնել անվտանգության հայեցակագը, մենք համոզված ենք, որ մեր հզորությունը գալիս է մեր դավանած գաղափարներից, երկրի առաջնորդներից ու երկրի հեղինակությունից», - ասաց ԱԽ քարտուղարը։

Главным вызовом для Армении остается развитие событий вокруг Арцаха: секретарь СБ Армении
Совет безопасности  Армении готов с полной ответственностью взять на себя функцию межведомственной комиссии по разработке новой стратегии национальной безопасности республики. Как передает Aysor.am, об этом 26 июля в Ереване на встрече с журналистами заявил секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
Секретарь Совета безопасности подчеркнул, что была проделана огромная работа по разработке документа. "Почему мы решили разработать новую? Есть много причин: действующая стратегия  создана 12 лет назад, после чего в Армении произошло много изменений", - сказал он.
Армен Григорян сказал, что главным вызовом для Армении остается развитие событий вокруг Арцаха.
"Мы видим необходимость расширения нашего видения безопасности, мы убеждены, что наша сила исходит от наших идей, от лидеров страны и от репутации страны", - сказал секретарь Совета безопасности.
По его словам, вопросы безопасности Армении, Арцаха и диаспоры неразрывно взаимосвязаны.
Секретарь Совета безопасности подчеркнул, что необходимо сформировать документ, который будет гибким.