ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում հուլիսի 26-ին անցկացվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ` նվիրված 2019 ուսումնական տարվա առաջին ուսումնական փուլում զորքերի ղեկավարման, մարտական պատրաստության, զինվորական կարգապահության, ինչպես նաև զորահավաքային ռեսուրսների հետ կապված վիճակին, առկա խնդիրներին և լուծման ուղիներին: Նիստի ընթացքում հիմնական զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
Ներկայացնելով հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացված կարևորագույն միջոցառումներն ու առկա ձեռքբերումները, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը փաստել է, որ զորքերի մարտունակության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերը հնարավորություն են ընձեռել կատարելագործել զինվորական անձնակազմի մարտավարական-մասնագիտական ունակությունները՝ դրանք ըստ նշանակության կիրառելու և հակառակորդի սադրիչ գործողություններին հակազդելու գործընթացում:
Ամփոփելով կոլեգիայի նիստը՝ գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն առաջիկա աշխատանքների կազմակերպման վերաբերյալ առաջադրել է որոշակի խնդիրներ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:

Session of Board Adjunct to Defense Minister of Armenia Held in Yerevan
The meeting of the Board adjunct to the defense minister of Armenia was held on July 26 in the defense ministry, Armenpress reports citing the ministry.
The session was dedicated to the management of troops, combat preparedness, military discipline in the first study stage of the 2019 academic year, as well as the existing problems and their solutions ways.
During the session Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Lieutenant-General Artak Davtyan delivered a report.
Introducing the key events and achievements in the reported period, Artak Davtyan said the efforts aimed at strengthening the combat readiness of troops enabled to improve the combat-professional capacities of the military staff in the process of countering the provocative actions of the adversary.
Summing up the session, Artak Davtyan gave several instructions for the organization of upcoming works.