ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում հուլիսի 26-ին անցկացվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ` նվիրված 2019 ուսումնական տարվա առաջին ուսումնական փուլում զորքերի ղեկավարման, մարտական պատրաստության, զինվորական կարգապահության, ինչպես նաև զորահավաքային ռեսուրսների հետ կապված վիճակին, առկա խնդիրներին և լուծման ուղիներին: Նիստի ընթացքում հիմնական զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
Ներկայացնելով հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացված կարևորագույն միջոցառումներն ու առկա ձեռքբերումները, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը փաստել է, որ զորքերի մարտունակության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերը հնարավորություն են ընձեռել կատարելագործել զինվորական անձնակազմի մարտավարական-մասնագիտական ունակությունները՝ դրանք ըստ նշանակության կիրառելու և հակառակորդի սադրիչ գործողություններին հակազդելու գործընթացում:
Ամփոփելով կոլեգիայի նիստը՝ գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն առաջիկա աշխատանքների կազմակերպման վերաբերյալ առաջադրել է որոշակի խնդիրներ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:

В административном комплексе МО РА состоялось заседание Коллегии при министре
26 июля в административном комплексе МО РА состоялось заседание Коллегии при министре обороны РА, посвященное вопросам управления войсками, боевой подготовки, военной дисциплины, а также ситуации с мобилизационными ресурсами, существующими проблемами и путям их решения на первом учебном этапе 2019 учебного года. Как сообщили "Арменпресс" в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, в ходе заседания с основным докладом выступил начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян.
Представив осуществленные за отчетный период важнейшие мероприятия и имеющиеся достижения, начальник Генштаба отметил, что усилия, направленные на укрепление боеспособности войск, предоставили возможность усовершенствовать тактико-профессиональные способности военного персонала в процессе их применения по назначению и противодействия провокационным действиям противника.
Подводя итоги заседания коллегии, генерал-лейтенант Артак Давтян выдвинул определенные задачи по организации предстоящих работ, дал соответствующие поручения.