ԱՀ ԱԳՆ ղեկավարը ելույթով հանդես է եկել Ավստրալիայի հայ համայնքի հետ հանդիպմանը
ԱՀ ԱԳՆ ղեկավարը ելույթով հանդես է եկել Ավստրալիայի հայ համայնքի հետ հանդիպմանը Օգոստոսի 3-ին Ավստրալիա աշխատանքային այցի վերջին օրը արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանի գլխավորած Արցախի Հանրապետության պատվիրակությունը ժամանել է Մելբուրն։ Պատվիրակության անդամներն այցելել են Սուրբ Մարիամ Աստվածածին Հայ առաքելական եկեղեցի, հանդիպել եկեղեցու հոգևոր հովիվ Խաչեր քահանա Հարությունյանի և եկեղեցու ծխական խորհրդի անդամների հետ։ Պատվիրակությունը նաև այցելել է Մելբուրնի հայկական Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց և Ագինյան դպրոցներ։
Նույն օրը Հայ կենտրոնում տեղի է ունեցել արցախցի պաշտոնյաների հանդիպում Մելբուրնի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։ Միջոցառման ընթացքում ցուցադրվել է Արցախի ԱԳՆ հեղինակած՝ «Արցախ․ պատմություն և հակամարտություն» խորագիրը կրող տեսաֆիլմը։
Հանդիպմանն ունեցած իրենց ելույթներում Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանը և ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Իշխանյանն անդրադարձ են կատարել Արցախի արտաքին, անվտանգային, ներդրումային և ներքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերին։
Բանախոսները շնորհակալություն են հայտնել Հայ Դատի Ավստրալիայի հանձնախմբին և բոլոր աջակիցներին՝ արդյունավետ և հաջողված այցի կազմակերպման համար։

Foreign Minister of Artsakh Delivered a Speech at the Meeting with the Armenian Community of Australia
On August 3, on the last day of the working visit to Australia, the delegation of the Republic of Artsakh headed by Foreign Minister Masis Mayilian arrived in Melbourne. The members of the delegation visited the Armenian Apostolic Church of St. Mary, met with Pastor Khacher Harutyunian and members of the Parish Council of the Church. The delegation also visited St. Mesrob Mashtots and Aginian Armenian Schools in Melbourne.
On the same day, the officials from Artsakh met with representatives of the Armenian community of Melbourne at the Armenian Center. During the event, the video ‘Artsakh: History and Conflict’ authored by the Foreign Ministry of Artsakh was shown.
In their speeches, Foreign Minister of Artsakh Masis Mayilian and member of the National Assembly David Ishkhanyan touched upon issues related to the foreign, security, investment and domestic policy of Artsakh.
The speakers expressed their gratitude to the Armenian National Committee (Hay Dat) of Australia and all those who had contributed to the organization of the productive and successful visit.