Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցչին
Օգոստոսի 7-ին, Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանին։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Արցախի արտաքին քաղաքական խնդիրները կատարելու նպատակով Արցախի ԱԳՆ և ՀՅԴ կառույցների միջև համագործակցության վերաբերող մի շարք հարցերի շուրջ: Այս համատեքստում արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը կիսվել է Արցախի Հանրապետության պատվիրակության վերջերս Ավստրալիա կատարած այցի արդյունքներով և բարձր է գնահատել Հայ Դատի Ավստրալիայի հանձնախմբի ներդրումը դրա կազմակերպման գործում:
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև Արցախում ընթացիկ գործընթացների վերաբերյալ` արտաքին քաղաքական օրակարգի վրա դրանց հնարավոր ազդեցության համատեքստում:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ, ԱՀ ԱԺ «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանը:

Artsakh Foreign Minister Received the Representative of ARF Dashnaktsutyun Bureau
On August 7, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Masis Mayilian has received the representative of ARF Dashnaktsutyun Bureau Hakob Ter-Khachaturian.
During the meeting, an exchange of views took place on a number of issues related to cooperation between the Artsakh Ministry of Foreign Affairs and the structures of the ARF Dashnaktsutyun on the implementation of Artsakh's foreign policy tasks. In this context, the Foreign Minister shared the results of the recent visit of the delegation of the Republic of Artsakh to Australia and highly appreciated the contribution of the Armenian National Committee of Australia (Hay Dat) to its organization.
An exchange of views also took place regarding the undergoing processes in Artsakh in the context of their possible impact on the foreign policy agenda.
David Ishkhanyan, the representative of Artsakh Central Committee of ARF Dashnaksutyun, a member of of the National Assembly of the Republic of Artsakh from faction of Dashnaktsutyun also participated in the meeting.