Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցչին
Օգոստոսի 7-ին, Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանին։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Արցախի արտաքին քաղաքական խնդիրները կատարելու նպատակով Արցախի ԱԳՆ և ՀՅԴ կառույցների միջև համագործակցության վերաբերող մի շարք հարցերի շուրջ: Այս համատեքստում արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը կիսվել է Արցախի Հանրապետության պատվիրակության վերջերս Ավստրալիա կատարած այցի արդյունքներով և բարձր է գնահատել Հայ Դատի Ավստրալիայի հանձնախմբի ներդրումը դրա կազմակերպման գործում:
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև Արցախում ընթացիկ գործընթացների վերաբերյալ` արտաքին քաղաքական օրակարգի վրա դրանց հնարավոր ազդեցության համատեքստում:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ, ԱՀ ԱԺ «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանը:

Глава МИД Арцаха принял представителя Бюро АРФ "Дашнакцутюн"
7 августа  министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял представителя Бюро АРФ "Дашнакцутюн" Акопа Тер-Хачатуряна.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по ряду вопросов, касающихся сотрудничества между МИД Арцаха и структурами АРФ Дашнакцутюн с целью реализации внешнеполитических задач Арцаха. В этом контексте глава внешнеполитического ведомства поделился итогами недавнего визита делегации Республики Арцах в Австралию и высоко оценил вклад Австралийского Комитета "Ай Дат" в его организацию.
Состоялся обмен мнениями также относительно текущих процессов в Арцахе в контексте их возможного влияния на внешнеполитическую повестку.
Во встрече принял участие также представитель Центрального комитета АРФД Арцаха, член фракции "Дaшнакцутюн" Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян.