Հնդկաստանի իշխանություններն ավելի քան 500 մարդու են բերման ենթարկել Քաշմիրում
Հնդկաստանի իշխանությունները Ջամու և Քաշմիր լուծարված նահանգի տարածքում բերման են ենթարկել ավելի քան 500 մարդու` այդ թվում տեղի կուսակցությունների ներկայացուցիչների, հայտնում է All India Radio-ն:
«Իրավապահ մարմինների աշխատակիցներն ավելի քան 500 մարդու են բերման ենթարկել Քաշմիրում՝ այդ թվում քաղաքական ղեկավարների և ակտիվիստների: Բնակչության մեծ մասը տանն է մնում անվտանգության ուժեղացված միջոցառումների պատճառով»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ ANI գործակալությունը հայտնել է, որ Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին օգոստոսի 8-ին հանդես կգա ազգին հղված ուղերձով Ջամու և Քաշմիր նախկին նահանգում ստեղծված իրադրության կապակցությամբ:

СМИ: власти Индии задержали в Кашмире более 500 человек
Власти Индии задержали более 500 человек, включая представителей местных партий, на территории упраздненного штата Джамму и Кашмир. Об этом в четверг сообщает ТАСС со ссылкой на All India Radio.
"Сотрудники правоохранительных органов задержали в Кашмире более 500 человек, среди них - политические лидеры и активисты. Большинство жителей остаются дома из-за усиленных мер безопасности, - говорится в сообщении. - В целом ситуация в регионе остается спокойной, индийское правительство принимает меры для поддержания порядка".
Ранее агентство ANI сообщило, что премьер-министр Индии Нарендра Моди в четверг выступит с обращением к нации в связи с ситуацией в бывшем штате Джамму и Кашмир.
7 августа власти Пакистана приняли решение выслать посла Индии после того, как в Нью-Дели объявили об упразднении штата.