Կարո Փայլանը անդրադարձել է Ուրֆայում ավերվող հայկական եկեղեցուն
Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter–ի իր էջում անդրադարձել է Ուրֆայի հայկական եկեղեցու ներսում գանձագողերի կողմից ավերման թեմային, գրում է News.am-ը։
Կարո Փայլանը գրել է. «Եթե իմանայիք, որ գանձը հենց եկեղեցին է...։ Մեր երկրում հազարավոր եկեղեցիներ բարբարոսաբար քանդվում են ու ավերվում գանձագողերի կողմից...»
Այնուհետ Փայլանը կիսվել է Ուրֆայի Գերմուշի հայկական եկեղեցու լուսանկարներով, որում երեւում է, թե ինչպիսի մեծ փոսեր են արվել գանձագողերի կողմից՝ ենթադրյալ գանձերը եկեղեցում գտնելու համար։

Тысячи церквей в Турции варварски разрушаются: Пайлян
Тысячи церквей в нашей стране варварски разрушаются. Об этом написал на своей странице в Twitter депутат-армянин парламента Турции Каро Пайлян, говоря о вандализме кладоискателей на территории армянской церкви в Урфе.
"Стоит знать, что именно церковь является кладом… Тысячи церквей в нашей стране варварски разрушаются и уничтожаются кладоискателями", - написал Пайлян.
Он также поделился фотографиями армянской церкви села Гермуш в провинции Урфа.  На них видны большие ямы, вырытые кладоискателями в поисках наживы.