Փաշինյանը մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի շրջանակում նախատեսված մշակութային ծրագրին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ղրղզստանում՝ Իսիլ Կուլի շրջանի Չոլպոն-Ատա քաղաքում։
Հայաստանի վարչապետը մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստից հետո նախատեսված մշակութային ծրագրին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԵԱՏՄ անդամ պետությունների կառավարություների ղեկավարների և ԵԱՏՀ նախագահի հետ միասին ներկա է գտնվել «Tengri 2019» ամենամյա միջազգային երաժշտական փառատոնի բացմանը։
ՀՀ վարչապետի աշխատանքային այցը Ղրղզստանի Հանրապետություն ավարտվել է։ Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը և նրա գլխավորած պատվիրակությունը կվերադառնան Երևան։

Никол Пашинян принял участие в организованной в рамках заседания Евразийского межправительственного совета культурной программе
Премьер-министр Армении Никол Пашинян находится с рабочим визитом в Кыргызстане, в городе Чолпон-Ата Иссык-Кульской области.
Премьер-министр Армении принял участие в культурной программе, организованной в рамках заседания Евразийского межправительственного совета.
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с главами правительств государств-членов ЕАЭС и председателем Коллегии Евразийской экономической комиссии принял участие в открытии ежегодного международного музыкального фестиваля "Tengri 2019".
Рабочий визит премьер-министра Республики Армения в Республику Кыргызстан завершился. Сегодня Никол Пашинян и возглавляемая им делегация вернутся в Ереван.