Արցախի Պաշտպանության նախարարը խորհրդակցություն է հրավիրվել
Օգոստոսի 14-ին ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ղեկավարությամբ տեղի է ունեցել ծառայողական խորհրդակցություն՝  նվիրված բարոյահոգեբանական ապահովման ոլորտում առկա հիմնախնդիրներին ու դրանց լուծման ուղիներին:
Ծառայողական խորհրդակցությանը, որին ներկա էին բանակի հրամանատարի տեղակալները, միավորումների, զորամասերի ու առանձին ստորաբաժանումների հրամանատարներն ու նրանց տեղակալները, բանակի հրամանատարը հանգամանորեն անդրադարձել է բանակում անընդունելի բռնարարքներին, դժբախտ պատահարներին ու անվտանգության կանոնների խախտման արդյունքում տեղի ունեցող դեպքերին՝ նշելով, որ չնայած իրականացվող հսկայածավալ աշխատանքներին, ոլորտում դեռևս կան անելիքներ:
Ընդհանրացնելով զինվորական կոլեկտիվներում տեղ գտնող անցանկալի երևույթներն ու դրանք ծնող պատճառները` գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը ոլորտում առկա թերացումների վերացման վերաբերյալ համապատասխան պաշտոնատար անձանց տվել է կոնկրետ ցուցումներ ու հանձնարարականներ:

Cлужебное совещание под руководством министра обороны Арцаха
Под руководством министра обороны Республики Арцах, командующего Армией обороны, генерал-майора Карена Абраамяна 14 августа состоялось служебное совещание, посвященное существующим морально-психологическим проблемам и путям их решения, сообщает пресс-служба минобороны Арцаха.
Служебное совещание, на котором присутствовали заместители командующего армией, командиры и заместители командиров объединений, воинских частей и отдельных подразделений, командующий Армией обороны обратился обстоятельно к недопустимым в армии проявлениям насилия и происходящим в результате нарушения правил безопасности инцидентам, отметив, что несмотря на реализуемые масштабные работы, в сфере все еще остаются проблемы.
Обобщив имеющие место в воинских коллективах нежелательные явления и порождающие их причины, генерал-майор Карен Абраамян дал конкретные указания и поручения об их устранении соответствующим должностным лицам.