Մասիս Մայիլյանն ընդունել է The HALO Trust-ի նոր ղեկավարին
Այսօր՝ օգոստոսի 16-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Արցախում «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության ծրագրի նորանշանակ ղեկավար  Էդվարդ Ռոբերտ Սայֆրետին: Այս մասին փոխանցում է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են հանրապետության տարածքում ականազերծման և չպայթած ռազմամթերքի վնասազերծման ուղղությամբ «The HALO Trust»-ի հետագա գործունեությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև կազմակերպության ֆինանսավորման հեռանկարները:
Նախարարը գոհունակություն է հայտնել երկրի բնակչության կյանքի անվտանգության ապահովելուն ուղղված կազմակերպության աշխատակիցների կողմից իրականացված աշխատանքների կապակցությամբ և վերահաստատել արտաքին քաղաքական գերատեսչության պատրաստակամությունը՝ հետագայում նույնպես աջակցելու Արցախում մարդասիրական ծրագրերի իրականացմանը:
Մասիս Մայիլյանը «The HALO Trust»-ի նոր ղեկավարին հաջողություն է մաղթել կարևոր առաքելության իրականացման գործում:

The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received today the newly appointed Artsakh Program Manager of the international non-government organization The HALO Trust Edward Robert Syfret. The press service of the MFA of the Republic of Artsakh informs on this.
Issues related to the further activities of The Halo Trust on mine clearance and disposal of unexploded ordnances in the territory of Republic, as well as prospects for funding the organization’s activities in the future were discussed at the meeting.
The Minister expressed his satisfaction with the work carried out by organisation towards ensuring the safety of the country’s population and has reiterated Artsakh Foreign Ministry’s readiness to support the realization of humanitarian programs in Artsakh.
Masis Mayilian wished the new Programme Manager success in the implementation of the important mission.