Մասիս Մայիլյանն ընդունել է The HALO Trust-ի նոր ղեկավարին
Այսօր՝ օգոստոսի 16-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Արցախում «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության ծրագրի նորանշանակ ղեկավար  Էդվարդ Ռոբերտ Սայֆրետին: Այս մասին փոխանցում է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են հանրապետության տարածքում ականազերծման և չպայթած ռազմամթերքի վնասազերծման ուղղությամբ «The HALO Trust»-ի հետագա գործունեությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև կազմակերպության ֆինանսավորման հեռանկարները:
Նախարարը գոհունակություն է հայտնել երկրի բնակչության կյանքի անվտանգության ապահովելուն ուղղված կազմակերպության աշխատակիցների կողմից իրականացված աշխատանքների կապակցությամբ և վերահաստատել արտաքին քաղաքական գերատեսչության պատրաստակամությունը՝ հետագայում նույնպես աջակցելու Արցախում մարդասիրական ծրագրերի իրականացմանը:
Մասիս Մայիլյանը «The HALO Trust»-ի նոր ղեկավարին հաջողություն է մաղթել կարևոր առաքելության իրականացման գործում:

МИД Арцаха принял новоназначенного руководителя The HALO Trust
Сегодня министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял новоназначенного руководителя программы международной неправительственной организации The HALO Trust в Арцахе Эдварда Роберта Сафрета. Об этом сообщает пресс служба МИД Республики Арцах.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся дальнейшей деятельности The HALO Trust по разминированию и обезвреживанию неразорвавшихся боеприпасов на территории республики, а также перспектив финансирования организации.
Министр выразил удовлетворение проведенной сотрудниками организации работой по обеспечению безопасности жизни населения страны и подтвердил готовность внешнеполитического ведомства и далее содействовать в реализации гуманитарных программ в Арцахе.