Երիտասարդական ԱԱ. Սահակ Հովհաննիսյանը ՝ արծաթե մեդալակիր
60 կգ քաշային Սահակ Հովհաննիսյանը ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնության եզրափակչում 2։7 հաշվով պարտվեց Թուրքիայի ներկայացուցիչ Քերեմ Քամալին, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։
Թուրք ըմբիշը աշխարհի կրկնակի,Եվրոպայի հնգակի չեմպիոն է։ Հովհան նիսյանը առաջին մրցափուլը հաղթում էր 1։0 հաշվով, սակայն երկրորդ մրցափուլում նրան զգուշացրեցին պասիվություն համար և թուրք ըմբիշը կարողացավ պարտերից 7 միավոր վաստակել, հայ ըմբիշը կարողացավ ևս 1 միավոր վաստակել դրանից հետո, բայց ժամանակը չբավարարեց ավելին անելու համար։
Հիշեցնենք, որ մինչ եզրափակիչը Հովհաննիսյանը անցկացրել էր 4 գոտեմրատ ոչ մի միավոր չտալով մրցակիցներին։ Սահակի համար սա առաջին տարին էր երիտասարդների տարիքային խմբում, նա այս տարվա երիտասարդների Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր է։

Молодежный ЧМ: Саак Оганесян стал серебряным медалистом
Саак Оганесян (60 кг) в финале молодежного чемпионата мира по борьбе уступил представителю Турции Керему Камалу со счетом 2:7. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Турецкий борец - двукратный чемпион мира, пятикратный чемпион Европы. Оганесян лидировал в первом раунде со счетом 1:0, однако во втором раунде он получил предупреждение за пассивность, и турецкий борец смог заработать 7 очков в партере, после чего армянский борец набрал еще 1 очко, но ему не хватило времени, чтобы сделать больше.
Напомним, что до выхода в финал Оганесян провел 4 поединка, не отдав своим соперникам ни одного очка. Для Саака это был первый год в молодежной возрастной группе, он является бронзовым медалистом молодежного чемпионата Европы этого года.