Նախագահ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել «Մանչեսթեր Սիթի»-ի նախագահի հետ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Մանչեսթերում հանդիպել է Անգլիայի պրեմիեր լիգայի 2018/19 մրցաշրջանի չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթի» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ, աշխարհի խոշորագույն ներդրումային ընկերություններից մեկի՝ ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ-ի ղեկավար Քալդուն Խալիֆա Ալ Մուբարաքի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ ընկերության հետ համագործակցության հեռանկարները և ընկերության կողմից Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները։ ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ ներդրումային ընկերությունը հիմնականում գործունեություն է ծավալում բարձր տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության, էներգետիկայի, առողջապահության, անշարժ գույքի, ենթակառուցվածքների, կրթության, գիտության ոլորտներում։
Քալդուն Ալ Մուբարաքը նախագահ Արմեն Սարգսյանին ներկայացրել է նաև The City Football Group հոլդինգի գործունեությունը, ում էլ պատկանում է անգլիական «Մանչեսթեր Սիթի» ակումբը։ Այս համատեքստում քննարկվել են նաև Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Հանրապետության նախագահը նաև շրջայց է կատարել «Մանչեսթեր Սիթի»-ի ակադեմիայում, ծանոթացել ակումբի տարբեր տարիքային խմբերի մարզական ծրագրերին։ Քալդուն Ալ Մուբարաքի հրավերով նախագահ Սարգսյանը մարզադաշտում դիտել է անգլիական պրեմիեր լիգայի «Մանչեսթեր Սիթի»-«Տոտենհեմ» հանդիպումը։

Президент Армении встретился с президентом "Манчестер Сити"
Президент Армении Армен Саркисян в Манчестере встретился с президентом футбольного клуба "Манчестер Сити"- чемпиона английской Премьер-лиги сезона 2018/19, главой одной из крупнейших инвестиционных компаний мира "МУБАДАЛА" Халдун Халифа аль Мубараком.
Как сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу президента Армении, в ходе встречи были обсуждены перспективы сотрудничества с компанией "МУБАДАЛА" и возможности реализации в Армении инвестиционных программ со стороны компании. Инвестиционная компания "МУБАДАЛА" в основном ведет деятельность в сферах высоких технологий, телекоммуникаций, энергетики, здравоохранения, недвижимости, инфраструктур, образования и науки. Халдун аль-Мубарак представил Армену Саркисяну деятельность холдинга The City Football Group, которому принадлежит английский клуб "Манчестер Сити". В этом контексте были обсуждены также возможности реализации программ, направленных на развитие футбола в Армении.
Президент республики также обошел академию "Манчестер Сити", ознакомился со спортивными программами разных возрастных групп клуба. По приглашению Халдуна аль-Мубарака президент Саркисян на стадионе посмотрел матч английской Премьер-лиги "Манчестер Сити" – "Тоттенхэм".