Մակրոնը ռուսերեն գրառում է կատարել Facebook-ում
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը առաջընթաց է նկատել ռուսաստանի հետ քաղաքական կամ տնտեսական փոխհարաբերություններում: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, Մակրոնը ռուսերեն լեզվով գրել է Facebook-ի իր էջում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ բանակցությունների արդյունքներով:
«Ես համոզված եմ, որ այս բազմակողմ վերաձևավորման ընթացքում մենք պետք է մշակենք Եվրոպական Միության և Ռուսաստանի միջև անվտանգության և վստահության ճարտարապետություն ,- հավելել է Ֆրանսիայի նախագահը:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի ղեկավարները հանդիպել են երեկ Ֆրանսիայի Բրեգանսոն ամրոցում: Նրանց հանդիպումը տևել է ավելի քան 2.5 ժամ:

Эммануэль Макрон отметил прогресс во взаимодействии с Россией
Президент Франции Эммануэль Макрон отметил прогресс во взаимодействии с Россией по политическим или экономическим вопросам. Об этом, как передает агентство ТАСС, он написал во вторник на русском языке в социальной сети Facebook по итогам переговоров с президентом России Владимиром Путиным.
"Я убежден в том, что в ходе этого многостороннего переустройства нам надлежит разработать архитектуру безопасности и доверия между Европейским союзом и Россией", - отметил Макрон.
Напомним, что Владимир Путин и Эммануэль Макрон встретились в понедельник в форте Брегансон, переговоры между ними продолжались более двух с половиной часов.