Արցախում կկայանա հուշամրցաշար՝ նվիրված Բեկորի հիշատակին
Արցախի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ և ԱՀ «Ազատ հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի, «Բեյզ Մեթլս» ընկերության, ԱՀ Ազատամարտիկների միության աջակցությամբ Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում օգոստոսի 22-24-ը կկայանա բռնցքամարտի հուշամրցաշար՝ նվիրված Աշոտ Ղուլյանի (Բեկոր) հիշատակին:
«Արցախպրես»-ի  հետ զրույցում Ստեփանակերտի մանկապատանեկան մարզադպրոցի բռնցքամարտի մարզիչ Գևորգ Թորոսյանն ասել է, որ մրցաշարին  Արցախից մասնակցելու է 3, իսկ  Հայաստանից 8 թիմ:
«Առաջնությանն ընդգրկված են  մարզիկների 4 տարիքային խմբեր՝  10-12 տարեկան երեխաներ, 12-14՝ կրտսեր տարիքի, 14-16՝ ավագ տարիքի պատանիներ և 16-18՝ երիտասարդներ: Առաջնությանը կմասնակցի  մոտ 80 մարզիկ: Մրցաշարի պաշտոնական բացումը կկայանա Աշոտ Ղուլյանի անվան պուրակում՝ օգոստոսի 24-ին՝ ժամը 11:00-ին: Հուշամրցաշարի նպատակն է հերոսի հիշատակի հավերժացումը և Արցախի ու Հայաստանի բռնցքամարտիկների  միջև ընկերական շրջապատի ընդլայնումը: Արցախցի լավագույն մարզիկները կընդգրկվեն ԱՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի հավաքականում: Հաղթող թիմերը կպարգևատրվեն գավաթներով, իսկ մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մարզիկները համապատասխան հավաստագրերով և մեդալներով»,-մասնավորապես ասել է նա:

В Арцахе пройдет турнир памяти Ашота Гуляна (Бекора)
По инициативе федерации бокса Арцаха и при поддержке председателя партии "Свободная Родина" Араика Арутюняна, компании "Бейз Металс" и Союза воинов-освободителей Арцаха, в Степанакертском дворце культуры и молодежи 22-24 августа состоится турнир памяти Ашота Гуляна (Бекора).
В беседе с "Арцахпресс" тренер по боксу в Степанакертской средней школе Геворг Торосян сказал, что в турнире примут участие 3 команды из Арцаха и 8 команд из Армении.
"В чемпионате участвуют спортсмены 4 возрастных групп: 10–12 лет, 12–14, 14–16 лет и 16–18 лет. В турнире примут участие около 80 спортсменов. Официальное открытие турнира состоится в парке Ашота Гуляна 24 августа в 11:00. Цель мероприятия - увековечить память героя и  развивать дружеские отношения между боксерами Арцаха и Армении. Лучшие спортсмены Арцаха войдут в состав сборной Федерации бокса Арцаха. Команды-победители будут награждены кубками, а спортсмены, завоевавшие призовые места будут награждены грамотами и медалями", - сказал он.