ԱԱԾ–ն հափշտակման նոր դեպք է բացահայտել ՊՆ–ում. ավելի քան 21 մլն դրամ է վատնվել
Բացահայտվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության կարիքների համար գնումների գործընթացում առանձնապես խոշոր չափերով գումարի հափշտակման դեպք: Ազգային անվտանգության ծառայությունից NEWS.am–ին հայտնում են, որ ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝  ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտոնատար անձինք, մատակարար կազմակերպության հետ գալով հանցավոր համաձայնության, ուռճացված գնով կնքել են մատակարարման պայմանագիր, որի հիման վրա այդ ընկերությանն ապրանքատեսակի իրական շուկայական արժեքի փոխարեն փոխանցել են 21 մլն 700 հզր ՀՀ դրամով ավել գումար, որի արդյունքում առանձնապես խոշոր չափերով նշված գումարը վատնվել է:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով:

СНБ раскрыла новый случай присвоения в МО РА: растрачено более 21 млн драмов
СНБ Армении сообщает о раскрытии случая присвоения в особо крупном размере в процессе закупок, предусмотренных для нужд министерства обороны.
Как сообщают из СНБ, согласно предварительным данным, должностные лица из министерства обороны Армении, войдя в преступный сговор с организацией-поставщиком, заключили соглашение о поставках по завышенным ценам. В результате было "потрачено" на 21 млн 700 тысяч драмов больше рыночной стоимости.
По факту очевидного преступления в следственном департаменте СНБ Армении возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса Республики Армения.