Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ։
Ուղերձում, մասնավորապես ասված է.
ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
Կարևորում եմ Ձեր դերը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու համագործակցության ամրապնդման գործում, ինչին նպաստում է նաև մեր համատեղ որոշմամբ ստեղծված աշխատանքային խմբի գործունեությունը։
Մեր ժողովրդի կյանքում մեծ կարևորություն և դերակատարում ունի Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցին՝ հոգևոր արժեքների ամրապնդման, ազգային ինքնության պահպանման առումով։ Եվ վստահ եմ՝ Դուք կշարունակեք այդ ուղղությամբ Ձեր արդյունավետ գործունեությունը։

PM Nikol Pashinyan Extends Birthday Greetings to Catholicos of All Armenians
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent birthday greetings to His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
“Your Holiness, please accept my heartfelt greetings and best wishes on the occasion of your birthday anniversary.
I highly value your role in strengthening cooperation between the Government of the Republic of Armenia and the Holy Armenian Apostolic Church, backed by the activities of the working group, which was established by our joint decision.
The Holy Armenian Apostolic Church has always played an important role in our people’s life in terms of strengthening spiritual values and preserving national identity. I am convinced that you will continue your efficacious efforts in this direction.