Պետությունը հեռացնում է պաշտոնից ժողովրդի ընտրած քաղաքապետին, հետո ծեծում ժողովրդի ընտրած պատգամավորներին. Փայլան
Թուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ի իր էջում գրել է Դիարբեքիրում ցույցի ժամանակ մասնակից քուրդ պատգամավորներին բռնության ենթարկելու մասին, հայտնում է News.am-ը:
«Վանի, Մարդինի ու Դիարբեքիրի քուրդ քաղաքապետերին պաշտոնից հեռացնելու դեմ բողոքի ակցիաների ժամանակ ոստիկանությունը անհամաչափ ուժ է կիրառում քաղաքացիների ու պատգամավորների դեմ։
Պետությունը հեռացնում է պաշտոնից ժողովրդի ընտրած քաղաքապետին, հետո ծեծում ժողովրդի ընտրած պատգամավորներին։ Սա պետական ահաբեկչություն է», - գրել է Կարո Փայլանը։
Նշենք, որ Թուրքիայի քրդաբնակ Վան, Դիարբեքիր և Մարդին քաղաքներում բողոքի ակցիաներ են ընդդեմ պետության որոշման, ըստ որի պաշտոններից հեռացվել են քուրդ քաղաքապետերը։

The Government Dismisses the Mayors, then Beats the Deputies Elected by the People: Garo Paylan
Turkish-Armenian Member of Parliament of Turkey Garo Paylan tweeted on the violence inflicted on Kurdish MPs who took part in the protests in Diyarbakir, News.am reports.
''During the protests against the removal of the Kurdish mayors of Van, Mardin, and Diyarbakir, the police used disproportionate force against citizens and deputies.
The government dismisses the mayors, then beats the deputies elected by the people. This is an example of state terrorism'', wrote Paylan.
As reported earlier, Kurdish cities of Turkey - Van, Diyarbakir, and Mardin - are protesting against the decision of the state to remove Kurdish mayors from their posts.