Բակո Սահակյանը ներկա է գտնվել ՀՄԸՄ Արցախի մասնաճյուղի հիմնադրման հանդիսավոր արարողությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 22-ին Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում ներկա է գտնվել «Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության» (ՀՄԸՄ) Արցախի մասնաճյուղի հիմնադրման հանդիսավոր արարողությանը:
Արարողությունից հետո Նախագահն ընդունել է ՀՄԸՄ կենտրոնական վարչության ատենապետ Գառնիկ Մկրտչյանին և կենտրոնական վարչության անդամ Բագրատ Եսայանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ՀՅԴ Արցախի կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Դավիթ Իշխանյանը, քննարկվել են ՀՄԸՄ գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահը կարևոր է համարել ՀՄԸՄ դերակատարությունը երիտասարդության հայեցի դաստիարակության, նրանց ֆիզիկական և մտավոր կարողությունների զարգացման գործում՝ նշելով, որ մեծ սպասելիքներ ունի Արցախում կազմակերպության գործունեությունից:

NKR President Bako Sahakyan Participated at the Solemn Ceremony of Founding the Artsakh Affiliate of the Armenian General Gymnastic Union.
On 22 August Artsakh Republic President Bako Sahakyan was present in the Stepanakert Revival Square at the solemn ceremony of founding the Artsakh affiliate of the Armenian General Gymnastic Union.
After the ceremony the President received chairman of the central board of the Armenian General Gymnastic Union Garnik Mkrtchyan and member of the board Bagrat Yesayan.
The meeting attended by representative of the ARF Dashnaktsoutyun Party Artsakh Central Committee David Ishkhanyan addressed a range of issues on the activity of the Armenian General Gymnastic Union
The President stressed the important role of the Union in the patriotic upbringing of the youth, in the development of their physical and intellectual capacity, noting his high expectations from its activities.