ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀ ԱԳ նախարարի հետ
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը օգոստոսի 21-ին հեռախոսազրույց ունեցավ ԵԱՀ ԱԳ նախարար Սամեհ Շուքրիի հետ, որի ընթացքում կողմերը քննարկեցին երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցեր:
Երկու երկրների արտգործնախարարները կարևորեցին քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, փոխադարձ բարձրաստիճան այցելությունների և արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև պարբերական խորհրդակցությունների անցկացման դերը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համատեքստում:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ նշեցին, որ երկու երկրների միջև առկա է արդյունավետ համագործակցություն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում: ՀՀ ԱԳ նախարարը վերահաստատեց Հայաստանի աջակցությունը Եգիպտոսին ԵԱՏՄ-Եգիպտոս ազատ առևտրի համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների առնչությամբ:

Армения поддерживает Египет на переговорах с ЕАЭС
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор со своим египетским коллегой Самехом Шукри. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В контексте развития двусторонних отношений Мнацаканян и Шукри отметили важность активизации политического диалога двух стран, подчеркнули роль обоюдных визитов и периодических консультаций внешнеполитических ведомств.
Глава МИД Армении подтвердил поддержку официального Еревана на переговорах о соглашении о свободной торговле между Египтом и Евразийским экономическим союзом (ЕАЭС).