Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահին՝ Ուկրաինայի Անկախության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիին՝ Ուկրաինայի Անկախության օրվա առթիվ։ Ուղերձում ասված է.
Ընդունեք խնդրեմ ջերմ շնորհավորանքներս ու անկեղծ բարեմաղթանքներս Ուկրաինայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Համոզված եմ, որ հետևողական ջանքերի շնորհիվ Ձեզ կհաջողվի իրագործել Ուկրաինայի զարգացմանն ու հզորացմանն ուղղված բոլոր ծրագրերը։
Հայաստանի և Ուկրաինայի բարեկամական հարաբերություններում առկա է զգալի ներուժ, որի իրացումը բխում է մեր ժողովուրդների շահերից։ Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք ի զորու ենք նոր որակ հաղորդելու հայ-ուկրաինական բազմաոլորտ համագործակցությանը: Այս կապակցությամբ կարևորում եմ նաև երկկողմ միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքների վերսկսումը։
Ուկրաինայում բազմադարյա մեծաթիվ հայ համայնքի և Հայաստանում կազմակերպված ուկրաինական համայնքի առկայությունն ու գործունեությունը լրացուցիչ խթան են հանդիսանում երկկողմ բարեկամական կապերի խորացման հարցում։
Մաղթում եմ Ձեզ, մեծարգո պարոն Զելենսկի, հաջողություններ բոլոր նախաձեռնություններում ու ամենայն բարիք, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Премьер-министр РА направил поздравительное послание президенту Украины по случаю Дня независимости
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня направил поздравительное послание президенту Украины Володимиру Зеленскому по случаю Дня независимости Украины. В послании, в частности, говорится:
"Многоуважаемый господин Президент,
Примите мои теплые поздравления и искренние пожелания по случаю национального праздника Украины – Дня независимости.
Уверен, что благодаря последовательным усилиям Вам удастся претворить в жизнь все программы, нацеленные на развитие и усиление Украины.
В дружественных отношениях Армении и Украины наличествует значительный потенциал, реализация которого исходит из интересов наших народов. Уверен, что совместными усилиями мы в состоянии придать новое качество многопрофильному армяно-украинскому сотрудничеству. В этой связи считаю важным также возобновление работ двусторонней межправительственной комиссии.
Наличие и деятельность многочисленной армянской общины Украины и украинской общины Армении являются дополнительным стимулом для углубления дружественных двусторонних связей.
Желаю Вам, многоуважаемый господин Зеленский, успехов во всех инициативах и всяческих благ, а дружественному народу Украины – мира и благоденствия".