Լևոն Ջուլֆալակյանը հրաժարական տվեց
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը հրաժարական տվեց, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։
Այս մասին նա հայտարարեց օգոստոսի 27-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Լևոն Ջուլֆալակյանը Հայաստանի հավաքականը գլխավորում էր 1999 թվականից։ 20 տարվա ընթացքում նրա գլխավորած ընտրանու անդամները դարձել են Օլիմպիական խաղերի, աշխարհի, Եվրոպայի չեմպիոններ և մրցանակակիրներ։
20 տարվա դադարից հետո Հայաստանը կրկին Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն է ունեցել։ Ռիոյում Հայաստանի հիմնը հնչեց Արթուր Ալեքսանյանի պատվին։
Անկախ Հայաստանի ամենաարդյունավետ մարզչի օրոք մեր երկիրը 7 անգամ նվաճել է աշխարհի և 14 անգամ Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալներ:

Левон Джулфалакян подал в отставку
Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян подал в отставку. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Об этом он заявил на пресс-конференции, которая состоялась 27-го августа.
Левон Джулфалакян возглавлял сборную Армении с 1999-го года. За 20 лет члены его команды стали чемпионами и призерами Олимпийских игр, мира и Европы.
После 20-летнего перерыва у Армении вновь появился чемпион Олимпийских игр. Армянский гимн прозвучал в Рио в честь Артура Алексаняна.
Во времена самого эффективного тренера независимой Армении наша страна 7 раз завоевала золотые медали на чемпионате мира и 14 раз - на чемпионате Европы.