Վարչապետը շնորհավորել է Մոլդովայի Հանրապետության նախագահին՝ Անկախության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ընդունեք խնդրեմ ջերմագին շնորհավորանքներս Մոլդովայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Համոզված եմ, որ դարերի խորքից եկող հայ-մոլդովական բարեկամությունն ամուր հենք է ստեղծում Հայաստանի և Մոլդովայի միջև հարաբերությունների համապարփակ զարգացման և ընդլայնման համար:
Վերահաստատում եմ, որ հայաստանյան կողմը պատրաստ է փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդմանը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Moldovan President Igor Dodon on Moldova’s Independence Day. The message states, in part:
Please accept my warmest congratulations on the national holiday of the Republic of Moldova - Independence Day.
I am convinced that the centuries-old Armenian-Moldovan friendship provides a solid groundwork for the comprehensive development and expansion of relations between Armenia and Moldova.
I reaffirm that the Armenian side is committed to promoting mutually beneficial cooperation in both bilateral and multilateral formats.
I wish you robust health and every success, as well as peace and prosperity - to the friendly people of Moldova.”