Սեպտեմբերի 27-ին Նյու Յորքում կկայանա ՀԱՊԿ-ի երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպումը
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների աշխատանքային հանդիպումը պլանավորված Է սեպտեմբերի 27-ին եւ կանցկացվի Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 28-ին հայտնել Է ՀԱՊԿ-ի կայքը:
«Օգոստոսի 28-ին Ղրղզստանի Հանրապետության մշտական եւ լիազոր ներկայացուցիչ Աման Մամբետսեիտովի նախագահությամբ կայացել Է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Մշտական խորհրդի նիստը «…»: Քննարկվել Է ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների աշխատանքային հանդիպման նախապատրաստման ընթացքը, որը պլանավորված Է սեպտեմբերի 27-ին Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասբամբլեայի 74-րդ նստաշրջանի շրջանակում»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:

Встреча глав МИД стран ОДКБ пройдет в Нью-Йорке 27 сентября
Рабочая встреча глав МИД государств - членов Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ)  пройдет в Нью-Йорке на полях Генассамблеи ООН 27 сентября. Об этом сообщается на сайте ОДКБ.
28 августа под председательством постоянного и полномочного представителя Кыргызской Республики Амана Мамбетсеитова состоялось заседание Постоянного совета Организации Договора о коллективной безопасности. Помимо других вопросов, обсуждался и ход подготовки к рабочей встрече министров иностранных дел государств - членов ОДКБ, запланированной на 27 сентября в Нью-Йорке на полях 74-й сессии Генассамблеи ООН.