Մեր նպատակը ԱԳ նախարարների մակարդակով երկխոսությունը շարունակելն է. Զոհրաբ Մնացականյան
«Մենք հետևողական ենք  մեր դիրքորոշումներում»,-ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ արձագանքելով Բաքվից հնչած հայտարարություններին, փոխանցում է Panorama.am։
Նրա խոսքով, հայկական կողմը միշտ խոսել է նույն բանի մասին։
«Մեզ համար բանակցային գործընթացը շարունակական է։ Մենք ունենք մեր մոտեցումները, դիրքորոշումները, խոսել ենք դրանց համադրության պարիտետի մասին, խոսել ենք, թե ինչ է նշանակում կարգավիճակ, անվտանգություն, Ղարաբաղի մասնակցություն և այլն։ Ես նորից կարող եմ այս ամենը մեկ-մեկ բացել, բայց արդեն խոսել ենք»,-ասաց ԱԳ նախարարը՝ ավելացնելով, որ հայկական կողմը չափազանց հետևողական է։
Նա անընդունելի է համարում Ադրբեջանի կողմից հնչած հայտարարությունները, հատկապես երբ դրանք անցնում են քաղաքավարության սահմանները։
Ինչ վերաբերում է բանակցային գործընթացին, ապա նախարարի գնահատմամբ, այս տարվա ընթացքում այն եղել է բավականին դինամիկ։
«Մենք անցած տարվա մայիսից որևէ ընդմիջում  չենք վերցրել, միանգամից ներգրավել ենք։ Հիմա մեր նպատակւ ԱԳ  նախարարների մակարդակով երկխոսությունը շարունակելն է»,-ասաց նա։

Наша цель – продолжение диалога на уровне глав МИД: Зограб Мнацаканян
"Мы последовательны в наших позициях", – заявил на брифинге в Национальном Собрании Армении глава МИД РА Зограб Мнацаканян, обратившись к последним заявлениям официального Баку, передает Panorama.am.
По его словам, позиция армянской стороны остается неизменной.
"Для нас переговорный процесс непрерывен. У нас есть свои подходы, позиции, мы говорили о паритете их сочетания, говорили о том, что представляет собой статус, безопасность, участие Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) и так далее. Я вновь могу раскрыть все темы одну за другой, но мы уже об этом говорили", – отметил глава МИД РА, добавив, что армянская сторона чрезвычайно последовательна.
Он посчитал неприемлемыми заявления со стороны Азербайджана, особенно, когда они выходят за рамки приличия.
Что касается переговорного процесса, то по оценке министра, то в этом году он был довольно динамичным.
"Мы с мая прошлого года не взяли ни одного перерыва и сразу же вступили в переговоры. Сейчас наша цель – продолжение диалога на уровне министров иностранных дел", – отметил Зограб Мнацаканян.